Çarşamba , 21 Mart 2018

Aslan Karadağ İstifasıyla İlgili Gerekli Açıklamaları Yaptı

Cuma günü vermiş olduğum istifa metnim birileri tarafından yanlış algılanmış veya saptırılarak manasından farklı lanse edilmiştir. İtirazım geneli itibari hali hazırda seçilmiş yönetime değil sarmalın kendisinedir.

12391166_10153722966653604_8476839693920711342_n

2004 yılından günümüze süre gelen ayrışmadan kastım, Esenyurt’ta 2004 secim süreci ve sonucunda Esenyurt’ta güç merkezleri oluşmuştur. Bu güç merkezleri parti içersi iktidar mücadelesine girişmiş, her dönem mücadeleyi kaybeden bir dahaki hesaplaşma gününe kadar geride durmuştur. O günden bugüne yapılan bütün seçimler bu intikam kokan mücadeleye kurban edilmiştir. Bu durumu yerel seçimlerde mahallelerde yapılan oy değişkenliklerinden anlayabilirsiniz. Oysaki bir siyasi partinin uygulaması gereken, yerelde birlik ve beraberlik içinde rakibi olan partiyi geçip, iktidarı ele geçirmek olmalıdır. Cumhuriyet Halk Partisinde siyaset parti içi iktidar için yapılır olmuştur. Bu ne Esenyurt’a nede partiye gönül vermiş emektarlarına zarardan başka hiçbir şey vermemiştir. Kısacası filler tepişmiş Çimenler ezilmiştir

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Meclis Üyeleri olarak kabul göremedik

Bu çekişmelerin doğrultusunda parti içi iktidar mücadelesinin kazananı ve kaybedeni bu belli üç gurup içersin de değişirken, kaybeden hep partiye gönül veren Esenyurt halkı olmuştur. Meclis üyeleri hiç kazanan değil hep kaybeden, eleştirilirken, iftira atılırken, hakaret edilirken ilk akla gelenler olmuştur. Seçildiğimiz günden beri Cumhuriyet Halk Partisi nin meclis üyeleri olarak kabul göremedik, hep birilerinin adamı olmakla suçlandık. Arkamızda durması gereken, birlikte mücadele vermemiz gereken bazı ilçe yöneticileri (bizi ilgilendirmez listeye kim yazdı ise onlar ilgilensin)gibi aslında derdinin  üzüm yemek değil bağcıyı dövmek olduğunu gösteren mesnetsiz laflar eder olmuştur.

Partide olduğum süreç içersin de yapmış olduğum görevlerin huzuru içerisindeyim

Esenyurt ilçesinde görev aldığım süre içersin de ulusal basının itibar gösterip, üzerine eğildiği 3 haber vardır. Bunların ikisinde şahsımın gayretleri vardır. Keşke bu konularda bizim harcadığımız emek kadar emek harcansa idi.

Şahsımla ilgili bunların dışında çok kırıldığım olaylarda yasadım. Bir belediye meclis üyesinin belediye binasına gitmesi kadar daha doğal ne olabilir. Bunu bile anlayamayan, partili geçinen ama aslen partili değil bu bahsettiğim guruplara biat etmiş kişilerin hakaretlerine uğradım, uğradık. Evet belediye binasına bende arkadaşlarımda çok gittik. Esenyurt ta okuyan bursa ihtiyacı olan kardeşlerimizin evraklarını götürdük eğitimlerine katkımız olsun diye, bölgelerimizdeki sıkıntıları dile getirmeye, vatandaşlarımızdan aldığımız sorunları çözüm adına müzakere etmek adına gittik.

Omuz vermesi gerekenler beni yalnız bıraktı.

Bir şey daha var ki beni seven, sevmeyen, hak veren, eleştiren herkesle paylaşmak istiyorum. Yaklaşık 6 ay önce babamı kaybettim. Beni bugüne kadar hiç görmediğim, merhaba bile demediğim, bir başka siyasi parti belediye başkanı arayıp, sorarken, yerelde rakibim olan belediye başkanı, ekibi ile evime kadar gelip taziyelerini iletirken, babamı kaybettiğimde yanıma gelip, bana omuz vermesi gereken, yerel seçimde belediye başkan adayım gelip gelmeme seçeneğini bana bırakmıştır. Esenyurt ilçesinde görev yapmış şimdinin belediye başkanı olan yol arkadaşım değerli vaktinden ayırıp, sade bir telefon edememiştir. Yine Esenyurt ta başkan adaylığı döneminde sokaklarda iktidarı için çalıştığım belediye başkanı bir telefon etme nezaketinde bile bulunmamıştır. Hatta hali hazırda ilce yöneticilerimden bile bir telefon etmeyenler vardır. Bu bile hala belli guruplar için Cumhuriyet Halk Partisi meclis üyesi olarak kabul görmediğimizi, birlik beraberlik içinde bir örgüt olunamadığının bariz göstergesidir.

 

Son olarak parti içersin de güzel anlarımda sıkıntılı anlarımda oldu öncelikle 2 seneye yakın bir süredir kader birliği yaptığım meclis üyesi arkadaşlarıma bulunduğum süre içersin de üzdüğüm kırdığım gerçekten parti adına emek harcamış herkese hakkım helal olsun. Sizlerde hakkınızı helal edin sağlıcakla kalın..

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*