Çarşamba , 21 Mart 2018

Avcılar Belediyesi Konservatuarı’na Birinci Yılında Birincilik Ödülü

Avcılar Belediyesi Konservatuarı kuruluşunun birinci yılını çok anlamlı bir ödülle taçlandırdı. Avcılar Belediyesi Çoksesli Gençlik Korosu “En İyi Halk Müziği Yorumlama” ödülü aldı.

Avcılar Belediyesi Çok Sesli Gençlik Korosu (2)

İstanbul’da 40 belediye arasında tek belediye konservatuarı unvanına sahip olan, Avcılar Belediyesi Konservatuarı birinci yılında bir çok başarıya imza attı. Son olarak Ankara’da bu yıl 20. düzenlenen Türkiye Korolar Şenliği’ne katılan Avcılar Belediyesi Konservatuarı Çoksesli Gençlik Korosu   “En İyi Halk Müziği Yorumlama” ödülüne layık görüldü.

Türkiye Polifonik Korolar Derneği tarafından 23-31 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen ve Türkiye’nin en büyük ve saygın koro organizasyonu olan etkinlikte Türkiye ve yurtdışından yüzün üstünde koro performans sergiledi. Oldukça renkli geçen yarışmaya Avcılar Belediyesi Çocuk Sesli Gençlik Korosu da altı eserden oluşan repertuarıyla katıldı. 31 Mayıs Pazar akşamı gerçekleşen törenle sonuçları duyuran dernek yönetimi, Avcılar Belediyesi Çoksesli Gençlik Korosu’nu “En İyi Halk Müziği Yorumlama” ödülüne layık gördü. Avcılar Belediyesi Çoksesli Gençlik Korosu’nun ödülünü Türkiye Polifonik Korolar Derneği Başkanı Prof. Mustafa Apaydın, koro adına kurucu ve şef Hale Yılancıoğlu aldı.

Avcılar Belediye Konservatuarı bünyesinde 2014 yılının Eylül ayında kurulan koro, Avcılar’da yaşayan 18-25 yaş arası gençlerden oluşuyor. Avcılar Çoksesli Gençlik Korosu ayrıca Haziran ayında Makedonya’da gerçekleşecek olan Geleneksel Teho Korolar Festivali’ne de katılmak üzere davet aldı.

Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli, İstanbul’da büyükşehir de dahil, 40 belediye arasında tek belediye konservatuarına sahip olduklarını belirterek; “Göreve gelir gelmez, her genç bir müzik aleti çalacak ve bir sanat dalıyla uğraşacak sloganı ile yola çıktık. Önce Orkestra Müdürlüğü’nü ardından Avcılar Belediyesi Konservatuarımızı kurduk. Konservatuarımız daha birinci yılında birçok başarılı projeye imza attı. Avcılar Belediyesi Çoksesli Gençlik Koromuz’un Ankara’da düzenlenen Türkiye Korolar Şenliği’nde “En İyi Halk Müziği Yorumlama” ödülü kazanması bizlere mutluluk verdi. Konservatuarımızın birinci yıl dönümünü böyle anlamlı bir başarıyla taçlandıran, bizlere gurur veren Çoksesli Gençlik Korosu eğitmenlerini ve koristlerimize teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*