Çarşamba , 21 Mart 2018

Başkan Toprak Gazetecilerle Buluştu

Avcılar Belediyesi tarafından 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla basın mensuplarına özel bir gece düzenlendi.

başkan toprak gazetecilerle buluştu (6)

11 Ocak Avcılar Belediyesi’nin Gazeteciler Günü

Avcılar Belediyesi Firuzköy Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen programda basın mensupları ile bir araya gelen Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak, 11 Ocak tarihinin geleneksel olarak Avcılar Belediyesi’nin Gazeteciler günü tarihi olduğunu belirtti. Gazetecilerin özverili bir çalışma yürüttüklerini belirten Başkan Dr. Handan Toprak, “ “Basın-yayın kuruluşlarımızın ve saygıdeğer basın emekçilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, çalışmalarında başarı ve kolaylıklar diliyorum” dedi.

 

Basın Mensuplarına Büyük Sorumluluklar Düşmektedir

Programda yaptığı konuşmada, basın mensuplarına gerçeklerin topluma iletilmesi konusunda çok büyük sorumluluklar düştüğünü belirten Başkan Dr. Handan Toprak, “İletişim teknolojisinin gelişmesiyle birlikte toplumların aydınlanmasında, önemli bir rol üstelenen basın, internet medyası ve sosyal medya ile yelpazesini genişletmiş, tek yönlü bilgi paylaşımından, çift taraflı ve eş zamanlı bilgi paylaşımına ulaşmıştır. Kamuoyunun bilgilendirilmesinde doğru ve güvenilir haber yapma, objektif ve tarafsız olma, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi tavrın sergilenmesi ideal bir toplumun oluşumuna da katkı sağlayacaktır.

Çeşitli zorluklar içinde toplumun bilgilendirilmesini, günün 24 saatini özverili bir biçimde çalışarak, doğru, ilkeli ve tarafsız haberleri ulaştırmayı amaç edinen sizler önemli bir görevi üstlenerek toplumun sesi oluyorsunuz. Avcılarımızın sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmesine gündeme taşıdıkları konularla katkı sağlayan siz değerli basınımızın, özveri içerisinde yerine getirdikleri görevlerini, bundan sonra da aynı duyarlılıkla devam ettireceğine inanıyorum.

Bu vesileyle siz değerli gazetecilerimizin gününü kutluyorum. Düşünceyi ifade etme özgürlüğünün önündeki engellerin kalktığı, özgür ve bağımsız gazeteciliğin öne çıktığı, habercilerin işsiz kalmadığı emeğin önemsendiği bir Türkiye diliyorum” şeklinde konuştu.

 

Gazetecilerden Başkan Dr. Handan Toprak’a Teşekkür

Avcılar Belediyesi Firuzköy Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşen programa yerel ve ulusal medyada görev yapan genel yayın yönetmenleri, yazı işleri müdürleri, muhabirler ve gazete çalışanları katıldı. Program sonunda Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak tarafından gazetecilere çeşitli hediyeler takdim edildi. Programa katılan basın mensupları 10 Ocak Gazeteciler Günü’nde kendilerini unutmayan Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak’a Teşekkür Ettiler.

başkan toprak gazetecilerle buluştu (1) başkan toprak gazetecilerle buluştu (3) başkan toprak gazetecilerle buluştu (4) başkan toprak gazetecilerle buluştu (7) başkan toprak gazetecilerle buluştu (9)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*