Çarşamba , 21 Mart 2018

CHP’liler Facebook’ta kapıştı!

Hafta sonunda gergin geçen bir kongreyi geride bırakan Esenyurt CHP’de sular durulmuyor. Facebook hesabından yönetim kurulu listesi ile il delege listesine yönelik eleştiriler yönelten Esenyurt Belediyesi Meclis Üyesi Atakan Çiftçi ile Esenyurt’tan “İl Delegesi” seçilen Bakırköy Belediyesi Başkan Danışmanı Hamdi Düzgün arasında sert bir tartışma yaşandı. İkili, birbirlerine yönelik ağır suçlamalar yaparken, Düzgün’ün Atakan Çiftçi ve arkadaşlarını AKP’den “beslenmekle” itham etmesi ortalığı karıştırdı.

Esenyurt-chp-kaynıyor-atakan-çiftçi-hamdi-düzgün

Her şey Belediye Meclisi Üyesi Atakan Çiftçi’nin, sosyal medya hesabından yazdığı şu satırlarla başladı. Hafta sonunda yapılan Esenyurt CHP’nin kongre sürecine ve kongrede oluşan yönetim ve il delege listelerini hedef alan Çiftçi, “Daha dün anlaştık diye irade dağıtıp kendini sadece kendini düşünen siz değil miydiniz? Daha dün aman ben olmuyorsam kimse olmasın deyip onun bunun talimatıyla gelecek çizen siz değil miydiniz? Birlik – kardeşlik deyip bütün aileyi aynı çatı altında birleştirip parti diye yutturan siz değil miydiniz? Hani derler ya günahsız olanınız ; en günahsızınız ilk yumduğu atsın, kim çıkacak kim? Neyse bu işler güzel işler, ticaret hoş, örgüt boş, ya ben ya hiç kimse? Alın başınıza çalın oyunlarınızı, bu şarkı burada bitmez..! Anladınız değil mi hepinize söylüyorum..!” ifadelerini kullandı.

Çiftçi’nin isim vermeden yazdığı bu satırlara, İl Delege listesinde adı bulunan Bakırköy Belediyesi Başkan Danışmanı Hamdi Düzgün’den yanıt geldi. İkili arasında başlayan söz düellosu karşılıklı ağır suçlamaların yapıldığı sert bir tartışmaya döndü.

ÇİFTÇİ: KENTSEL DÖNÜŞÜM NASIL KARLI MI?
Çiftçi, “Biz AKP ile kapışırken, siz koltukları kapıştınız?! Hayırlı olsun , ama rahat olmayacak ne size ne de anlaşır gibi gözüküp tuttuklarınıza…,!?! Kentsel dönüşüm Nasıl bu arada karlı mı kardeş !? Belli ki avantajları var , Birgün önce liste de olmayan sen , Birgün sonra varsın.??!” şeklinde yazdı.

DÜZGÜN: ÇOK KOMİK OLUYON ATAKAN
Çiftçi’nin üstü kapalı olarak dile getirdiği “Rant” göndermesine Düzgün’ün yanıtı ağır oldu. Düzgün, Çiftçi ve arkadaşlarını AKP’den beslenmekle suçladı: “Çok komik oluyon Atakan senle beraber akp den beslenen arkadaşların beni iyi bilir senin bahsettiğin işlerle işimin olmadığını da bilir ayrıca biz emir almayız bizde yoldaşlık vardır kararları beraber alırız amaaa sizde esenkentten gelen rüzgar nereye atarsa orda bulursunuz kendinizi”

Bu sözlerle birlikte tartışma daha da sertleşirken, ikiliye Atakan Çiftçi’nin meclis üyesi arkadaşları Taner Uluğ, Engin Doğru ve Deniz Aslan’la birlikte partililer de katıldı.

ÇİFTÇİ: AÇ DEĞİLİZ AÇ OLAN BESLENİR
Düzgün’ün bu sözlerine ilk yanıt yine Çiftçi’den geldi. Çiftçi, “Bu dediğini ispatlamazsan namertsin T C Hamdi Düzgün, ama ben senin ataköyler de kimlerle ne pazarlık yaptığını biliyorum, konuşturmayın? Ağa babanız da ne yapıyor biliyoruz…?!… Bu arada biz yanı senle beraber dediğin kimse , AKP Den beslenen, ispatlamayan namerttir.ama buralarda 2004 seçimin de size verilenlerden bahsediliyor . Gel kulağınla duy?! Ha biz birileri gibi de aç değiliz , aç olanlar beslenir, söÜm sana..?!” ifadelerini kullandı.

“FLORYA’DAKİ BALKON KAPATMASINDAN KİM KAÇ PARA ALDI?”
Düzgün’e yönelik tepkisi daha da sertleşen Çiftçi, bazı suçlamalar da yaptı: “Seni dün tanıdık T C Hamdi Düzgün, bugün de öyle Bakırköy’den önce perişan, Bakırköy’den sonra viskili şovlar!!! Kimin nereden beslendiği malum ? Bu arada yukarıda dediğini ispatlamazsan namussuzsun, alçaksın ve de şerefsizsin. ?! Ha şimdi sen de beni tanı, mimarım , ne halt yediğini biliyorum, senin yüzünden düşürtme belediyeyi …!?… Bakırköy de kim kiminle Nasıl pazarlık ediyor, kimler buraya taşıyor. Ataköy kafede vatandaş Nasıl sıra bekliyor?floryadaki çelik balkon kapatmasından kim kaç para aldı? Dış cephe giydirmeden kim ne aldı?!”

GÖKMEN İLE KERİMOĞLU’NA ÇAĞRI
CHP İlçe Başkanı Ali Gökmen ile Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu’na da çağrı yapan Çiftçi, “Başta Esenyurt ilçe Başkan’ı olmak üzere, mevzu bahis olan Bakırköy belediye Başkan’ını danışmanının yapmış olduğu çirkin açıklamadan dolayı ,seçilmiş Meclis üyelerine hakaretten dolayı göreve çağırıyorum. Yoksa genel merkez neyi sahiplenecek?!” diye sordu.

YENİDEN KONGRE İSTEDİ
Yeniden kongre yapılmasını talep eden Çiftçi, Hamdi Düzgün’ün listede olmadığı bir seçim istedi: “Yarın tam da 19.12.2015 de yeniden seçim olmalı. Partiyi saymayanlar göreve gelmeli. Ey efendi 1,5 yılda sadece ben 300.000 maddi ve satışız manevi bedel ödedim AKP muhalefetine, başta Taner Uluğ da aynı, diğer arkadaşlarım da. Sen naptın , durum iyi galiba. Neyse… Yarın burada sine i millet senin eserin gurur duy..! 19.12.2015 te seçim istiyoruz tekrar , bu ve bunun gibilerinin liste de olmadığı gerçek seçim. Buradan bu parti düşmanlarını kucağında barındıranlara duyurulur…”

ULUĞ: İSİM VERMEYEN ALÇAKTIR, NAMUSSUZDUR
Çiftçi’nin ardından Esenyurt Belediyesi’nin bir başka CHP’li Meclis Üyesi Taner Uluğ’dan da tepki geldi. “Kimmiş AKP den beslenenler ve arkadaşları? Hamdi düzgün ya isim ver yada ağır konuşurum. Edebini takın haddini bil.” diyen Uluğ, daha sonra da “Arkadaş diyerek isim vermeyen alçaktır. Namussuzdur… Bunun hesabını çok ağır sorarım Hamdi düzgün… Atakanla beraber mecliste 14 kişiyiz kiminle ilgili ne biliyorsan yaz. Hamdi düzgün. Yazmazsan eğer iyi bir sonuç çıkmaz. Artığın iftira sana çok kötü patlar… Esenyurtta AKP den beslenenleri yazmazsan yakanı bırakmam. Hamdi düzgün. Bunu kesinlikle bil. ” şeklinde yazdı.

ASLAN: İSPATLARSA İSTİFAYA HAZIRIM
Meclis üyelerinden Engin Doğru: kişi kendinden bilir işi biz 14 arkadaşta anlımız açık bir şekilde görevimizin başındayız kimsenin haddine değil bizi suçlamak” derken, Deniz Aslan, Hamdi Düzgün’ün iddiasını ispat etmesi halinde istifa edeceğini yazdı. “Arkadaşlar bu mecradan konuşmayı uygun bulmamakla birlikte ithamın ağırlığı susmayı engellemektedir. 14 meclis üyesinden herhangi birisinin akp ile akçeli ilişkisi var ise ki(kesinlikle yok) bizim bilgimiz dışında olması da mümkün değildir. Diğer taraftan böyle bir durum var ve bizlerde bilmiyorsak Chp ailesini temsile muktedir değilizdir.Her iki durumda ben hemen istifaya hazırım.Ancak 20 yıl parti emekçiliği yapmış belediye başkan danışmanlığı yapan ve Esenyurt Chp’de temsiliyet görevinde bulunan bir kişi bu ithamını ispatlamazsa biz onunla da ilgili gereğini yapma sorumluluğunu da mutlaka yerine getiririz.”

TEPKİ ARTTI, YAZDIKLARINI SİLDİ
Parti üyelerinin de tepkisini çeken Hamdi Düzgün, bir süre sonra yazdığı tüm paylaşımları kaldırdı.

DİP NOT: Haberde yer verilen açıklamalar Facebook’tan olduğu gibi alınmıştır. İmla hataları düzeltilmemiştir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*