Çarşamba , 21 Mart 2018

Hıdırellez Şenlikleri Esenyurt’ta kutlandı.

IMG_7968

Esenyurt Belediyesi tarafından gerçekleşen,  baharın müjdecisi olan Hıdırellez Şenlikleri Esenyurt Roman Kültür Evinde büyük bir coşku ile kutlandı.

Ateşten atlayarak, çekiç ile örs dövüldü

Roman Kültür Evinde düzenlenen Hıdırellez Şenliklerinde Saray Dans Grubunun gösterileri katılımcılar tarafından tam not aldı. Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu ve beraberindeki protokol Hıdırellez ateşinden atlayarak, çekiç ile örs dövdüler.

Kadıoğlu “Dostluk ve kardeşliğin geliştiği bir bayramdır”

Hıdırellez’in baharın müjdecisi olduğunu, kültürümüzde bayram olarak kutlandığını kaydeden Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu, “Baharın müjdecisi olan Hıdırellez, kültürümüzde önemli bir yer tutmaktadır. Bolluk ve bereketin sembolü olan bu gün Türk kültüründe, birlik ve beraberliğin pekiştiği, dostluk ve kardeşliğin geliştiği bir bayramdır. Hıdırellez’in; hem ilçemizde, hem ülkemizde, hem de tüm dünyada dostluk ve kardeşliğe, bolluk ve berekete vesile olmasını diliyorum” dedi.

Nermin ve Derviş’ten sevilen şarkılar

Hıdırellez şenliklerinde sahne alan Nermin ve Türk Sanat Müziği Sanatçısı Derviş, sevilen musiki eserlerini seslendirdi. Esenyurt Belediyesi Roman Kültür Merkezinde gerçekleşen Hıdırellez Şöleninde Saray Dans Gurubunun gösterileri ile roman vatandaşlar doyasıya eğlendiler.

IMG_7824

IMG_7897

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*