Kadıoğlu’nun sağ kolu da o arsayı geri alın demiş!

Hem Yeşilköy 2001 Vakfı’nın hem de Esenyurt Üniversitesi’nin mütevelli heyetlerinde bulunan Emin Batmazoğlu da “Arsa tahsisinin iptalini” istemiş!

Görevden alınana kadar Esenyurt eski belediye başkanı Necmi Kadıoğlu’nun Başkan Yardımcılığını ve Hukuk Danışmanlığını yapan Avukat Emin Batmazoğlu’nun, Yeşilköy 2001 Vakfı’na tahsis edilen 25 dönümlük arsanın geri alınması için noter kanalıyla Esenyurt Belediyesi’ne dilekçe yolladığı ortaya çıktı.

Dilekçesinde arsanın verildiği tarihteki vakıf mütevelli heyeti ile bugünkü mütevelli heyetinde önemli değişikliklerin yaşandığına vurgu yapan Batmazoğlu, kamusal amaçlardan uzaklaşıldığına işaret etti.

Halen hem Yeşilköy 2001 Vakfı’nın hem de Esenyurt Üniversitesi’nin mütevelli heyetlerinde bulunan Batmazoğlu, “Tahsisin yapıldığı sıradaki vakıf mütevellisi ile bugünkü mütevelli heyet üyeleri aynı olmayıp önemli değişiklikler meydana gelmiştir. Tahsisin yapıldığı sırada vakfın üniversite mütevellisinin amacı sosyal ve kamusal saik iken bugün itibariyle kanaatimce bu amaçlardan uzaklaşılmıştır.

Üzerimdeki sorumluluklar ve halin icabı gereğince yukarıda belirttiğim bu sebeplerden ötürü belediyemiz meclisinin 10.03.2011 tarih 2011/69 sayılı TAHSİS KARARININ KALDIRILMASI için ivedilikle gereğinin yapılmasını, tahsis iptal kararının yukarıdaki adresime bir nüshasının gönderilmesini, talebimin kabul edilmemesi halinde diğer yasal haklarımı kullanabilmek amacıyla sebepleriyle birlikte tarafıma yazılı bildirilmesini saygılarımla arz ve talep ederim.” ifadelerini kullandı.

ARSANIN VAKFA TAHSİSİNDE O’NUN DA İMZASI VARDI

Görevde kaldığı süre boyunca Kadıoğlu’nun yardımcılığını yapan, 2011’deki arsa tahsisinde imzası bulunan ve halen de hem vakfın hem de üniversitenin mütevelli heyetlerinde bulunan Batmazoğlu’nun bu dilekçesinin, 25 dönümlük arsa tartışmasına yeni bir boyut katacağı kesin.

KAMU VİCDANI AYAĞA KALKMAZ İSE TİCARİ ÇIKARA KURBAN GİDEBİLİR!

Mütevelli heyetlerindeki değişikliklere dikkat çeken ve “kamusal saikten uzaklaşıldı” diyen Batmazoğlu’nun, 31 Mart seçimlerinden kısa süre önce Esenyurt Belediyesi’ne yolladığı bu dilekçe ile Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt’un son meclis toplantısında dile getirdiği vakfın ve üniversitenin 100 milyon lira karşılığında devredilme iddiası yan yana geldiğinde, Esenyurt’un çocuklarına ait olan 25 dönümlük arsanın önemi daha iyi anlaşılıyor.

BU BORÇ TÜM ESENYURT’UN!

Bu konuda Esenyurt’un tüm kesimlerinin ortaklaşıp arsanın Esenyurt’a geri kazandırılması için güç birliği yapması gerekiyor. Okul yetersizliğinin had safhada olduğu kentimizde önemi ve değeri ortada olan bu arsayı çocuklarımıza geri kazandırmak hepimiz için bir borçtur!