En Uzun Gece Fırtına Murat

Orhan Kılıç, senaristliğini ve yönetmenliğini yaptığı ilk filmi “En Uzun Gece Fırtına Murat” ile 18 Ekim’de seyirciyle buluşuyor.

Yapımcılığını İzmirli Serkan Kuşari’nin yaptığı ve tamamı İzmir’de çekilen “En Uzun Gece Fırtına Murat”, 18 Ekim’de vizyona giriyor. Aksiyon ve polisiye türündeki filmde, Fırtına Murat karakterini ekranların sevilen ismi Orhan Kılıç canlandırıyor. Korkusuz başkomiserin rol arkadaşı ise suçluları yakalamak için her şeyini ortaya koyan bir savcı rolündeki Eda Erol. İyi ve kötünün arasında kalan hayatlar, mücadele ve cesur insanların soluk kesen macerası…

Çekimleri ve hazırlık aşaması 2 yıla yakın süren filmde, İzmir’e ait nefes kesici sahneler de yer alıyor. Uyuşturucu baronları, mülteci sorunları, organ mafyaları, çocuk kaçakçıları gibi kilit temaları işleyen filmde, doğrular uğruna her şeyi göze almış cesur bir başkomiser seyirciyi iyi ve kötünün macerasına ortak ediyor. Cem Kılıç,  Umut Özkan, Gamze Dar, Murat Aydın, Ayça Denker, Ece Müderrisoğlu, Mustafa Yılmaz gibi birçok ünlü isim “En Uzun Gece” filminde buluştu.

Filmin İzmir galası 18 Ekim’de düzenlenecek. Yapımcı Serkan Kuşari filmle ilgili heyecanını dile getirirken: “Urla Karantina Adası, İzmir çevre yolu, Salhane gibi İzmir’in birçok noktasında çekimlerini yaptığımız film, soluksuz izlenecek bir İzmir polisiyesi… İnsanlara bu filmle iyi ve kötünün kim olduğunu sorgulatıyoruz. Kahramanlara neden ihtiyacımız olduğunu da. Seyirciyi umut için taraf olmaya çağırıyoruz.” dedi. “Filmde ‘İnsan kime sırtını dönebilir ki?’ Diyoruz ve insanın, sırtını asla dönemeyeceği kişiler için neler yapabileceğine tanık oluyoruz.” Diyen filmin uygulayıcı yapımcısı Mustafa Yılmaz, seyirciye ve filme çok güvendiğini de belirtti.

Oyuncular:

Orhan Kılıç, Eda Erol, Cem Kılıç, Umut Özkan, Gamze Dar, Murat Aydın, Ayça Denker, Ece Müderrisoğlu, Mustafa Yılmaz.

Vizyon tarihi ve yapımcılar:
18 Ekim / Zeta Yapım – Bircan Film

Yapımcı: Serkan Kuşari
Ortak Yapımcı: Mustafa Yılmaz

Senaryo ve Yönetmen: Orhan Kılıç